8 legismertebb programozási nyelv

Programozási nyelvek

8 általam használt programozási nyelv, rövid jellemzését találhatjátok az oldalon. Bővebb parancs leírásokat összehasonlításokat a következő oldalon találhattok: Kód fordítás projekt

Basic

Basic egy általában kezdőnek ajánlott programozási nyelv manapság eleglterjedtebb formája a  és a Visual Basic .NET verziója már haladóbb programozóknak is teljeskörű programozási környezete parancskészletet nyújt.

magyar nyelven további infó: Basic programozási nyelv, Visual Basic .NET, FreeBasic

C

A C programozási nyelv az egyik legrégebbi nyelv ami az Assembler nyelv egyszerűsítése érdekében lett létrehozva. A C fordító végül is továbbra is assembler kódot generál amit aztán futtatható programra fordít. De a programozó ezzel szinte nem is találkozik mert a háttérben ezt elvégzi a forditó. Mai napig is előszeretettel használt programozási nyelv például a microproceszorok, robotok programozásánál.

magyar nyelven további infó: C programozási nyelv

C++

C++ programozási nyelv végül is a C továbbfejlesztett verziója ami object oriantal megközelítéssel bővíti ki a lehetőségeinket. Nagyon elterjedt a Linuxos rendszereken, a Windowson a Microsoft által fejlesztett Visual C++ használható, természetesen ezen kivül találkozhatunk más cégek által fejlesztett C++ verziókkal is.

hivatalos oldal(angol nyelven): C++

magyar nyelven további infó: C++ programozási nyelv

C#

Microsoft által létrehozott nyelv, .NET felület alap nyelve. Ez végül is egy C++ és Java nyelv keveréke ami mind a két nyelvből átvette az előnyöket és elhagyta a gyengeségeit. Ha új programozási nyelvet szeretnénk tanulni és főleg Windowsra szeretnénk fejleszteni akkor ezt a nyelvet ajánlom.

hivatalos oldal(angol nyelven): C# official

magyar nyelven további infó: C# programozási nyelv

Java

Java programozási nyel egy univerzális nyelv aminek a lényege hogy egyszer megírt kódot bármi rendszeren tudjunk futtatni. Más szóval operációs rendszer architektúra független. Ezt egy úgynevezett JavaMachine futtatással éri el. Így az álltalunk irt kódot nem egyenesen az operációs rendszer futtatja hanem a JavaMachine, természetesen ez bizonyos plusz költségeket eredményez proceszor leterhelés és memória fogyasztás terén.

hivatalos oldal(angol nyelven): Java

magyar nyelven további infó: Java programozási nyelv

JavaScript

Weboldalak fejlesztésénél használhatjuk. Segitségével statikus weboldalakba vihetünk egy kis életet. Más szóval bizonyos eseményeket, például gombra történő klikelésnél lefuttathatunk egy kódot...

magyar nyelven további infó: JavaScript programozási nyelv

Pascal

Pascal programozási nyelv annak idején azért lett kitalálva hogy egy könnyen tanítható, nyelvel gyarapítsa a már meglévő programozási nyelvek listáját. Kezdő programozóknak ajánlott, az egész angol szavas kulcsszók-parancsoknak köszönhetően ideális táblára írásra...

Manapság 2 verziója elterjedt:

Freepascal és Delphi más néven Object Pascal

magyar nyelven további infó: Pascal programozási nyelv

PHP

Ez egy script programozási nyelv, főként weboldalak programozására használatos. Egyenes beépíthető a HTML kódba.

hivatalos oldal(angol nyelven): PHP

magyar nyelven további infó: PHP programozási nyelv